Ако одлазите на посао пре 10 ујутру, може бити великих последица: Ево шта кажу стручњаци
Ово се нарочито односи на особе млађе од 55 година које због раног устајања осећају умор, имају слабији имунитет, склоније су болестима и под великим су стресом
Мало је оних којима радно време почиње у 10 часова, али стручњаци упозоравају да то није никаква привилегија, већ би могло да утиче на већу продуктивност.
Прочитајте још: Који сте тип личности? Откријте уз помоћ овог текста и сазнајте ШТА ТО ЗНАЧИ
Ово се нарочито односи на особе млађе од 55 година које због раног устајања осећају умор, имају слабији имунитет, склоније су болестима и под већим су стресом. Последице су лоша меморија и мањак пажње, а то може да одведе и у крајност као што су алкохолизам и дрога, тврде научници за универзитета Оксфорд.
После 55. године потребно нам је мање сна, али до тада би било пожељно да радно време почне тек у 10 сати, што се односи и на ученике и студенте. Студија је показала да десетогодишњи ђак не може добро да се фокусира на наставу пре 8.30, средњошколци пре 10.00, док би за студенте било идеално да настава почне после 11 сати.
Прочитајте још: Зашто након 40. године скидање килограма иде све теже? Ево одговора
- Живимо у друштву у коме су људи ненаспавани - каже др Пол Кели са Оксфорда. - Не можемо да променимо наш дневни биоритам, нити да научимо да устајемо у одређено време. Недостатак сна је мучење. Друштво би морало да усклади почетак радног времена и школских обавеза са природним људским сатом како радници, ученици и студенти не би имали здравствене и психичке проблеме.