Овакве податке нико није очекивао: Људи су најусамљенији у ОВОМ животном добу!
Велико истраживање је показало да су најусамљенији људи у касним двадесетим, средњим педесетим и позним осамдесетим годинама.
Социјална дистанца уведена због вируса корона довела је до тога да се многи људи осећају усамљено, што на дуже стазе може утицати на њихово ментално здравље, упозоравају стручњаци.
Прочитајте још: У току деценије парови се 720 пута посвађају, а сви застану код бројке која говори колико пута имају СЕКС
Новија студија показује да се особе са више емпатије и разумевања осећају мање усамљено, без обзира на друштвени живот.
У истраживању америчког Универзитета Калифорнија у Сан Дијегу учествовало је 340 људи, старости од 27 до 101 године, а резултати говоре да 76 одсто испитаника осећа умерене до теже облике усамљености. Откривена је и необична веза између усамљености и животног доба.
Усамљеност је субјетивни доживљај, а што је човек мудрији све је мање усамљен!
Троје најугроженијих људи припадају различитим старосним групацијама - један је у касним двадесетим годинама, други у средњим педесетим, а трећи у позним осамдесетим.
Студија је такође показала да што је испитаник мудрији, то је мање вероватно да ће осетити неку врсту усамљености, нагласивши да усамљеност не означава само физичку самоћу, већ и субјективни доживљај.
Прочитајте још: Нучници добили ШОКАНТНЕ податке: СРЕЋНИМ ЉУДИМА је мозак другачији!
Истраживачи су мудрост мерили на основу шест важних аспеката, а то су алтруизам, осећај за правду, опште познавање живота, управљање емоцијама, прихватање различитости и одлучност.