Маске на лицу могу изазвати РАК?! Узнемирујуће вести се и даље шире друштвеним мрежама!
Чак 90 одсто дезинформација о корона-вирусу није уклоњено са ове друштвене мреже, а само једна од њих је да ношење заштитних маски изазива најтежу болест
Још увек је активно чак 90 одсто лажних вести о Covid-19 пандемији још увек је доступно на друштвеној мрежи Facebook и Twitter, показало је последње истраживање Британског центра за сузбијање дигиталне мржње.
Прочитајте још: Ево како да ЗАТАМНИТЕ екран на Gmail апликацији
Истрага проведена на узорку од 649 таквих постова на Facebook и Twitter и указала да је њих 90 одсто њих није избрисано.
Савети о лечењу коронавируса аспиринима растопљеним у врућој води, цинком, витаминима Ц и Д... још увек су доступни на друштвеним мрежама
Међу тим постовима провлаче се погрешне информације везане уз лажне лекове, пропагандне поруке против других држава и теорије завјере о 5Г мрежама.
Прочитајте још: 5Г МРЕЖА покорила Америку!
Ипак, из Facebook и Twitter сматрају да узорак није репрезентативан, па на пример Facebook каже да је током априла ставио упозорење на 90 милиона таквих порука, а 95 одсто њих је уклонио и онемогућио корисницима да их гледају.
Twitter такође тврди да успешно уклања све садржаје везане светску пандемију уколико открију да би оне "могле изазвати штету", али признају да не подузимају акције против свих постова који садрже нетачне информације о корона вирусу.
Прочитајте још: Скините 1.000 ФИЛМОВА у једној СЕКУНДИ
Међу постовима које је истраживање открило налазе се савети о лечењу коронавируса аспиринима растопљеним у врућој води, цинком, витаминима Ц и Д, а међу највећим бисерима се истиче упозорење да ношење заштитне маске може изазвати рак, као и већ добро позната теорија о преношењу заразе путем 5Г мрежа.