· · Komentara: 0
PUBERTET

Svi evropski tinejdžeri NE VOLE ŠKOLU, a odgovori dece iz SRBIJE IZNENADILI

Tinejdžeri u Srbiji su bliski sa roditeljima i zadovoljni svojim životom, ali

tinejdzDObra.jpg
Foto: Piksabej

Obimno istraživanje Svetske zdravstvene organizacije rađeno je od 2014. i 2018. godine i prikljupen je ogroman broj podataka. Naime, obuhvaćeno je 227.441 dece uzrasta 11, 13 i 15 godina u celoj Evropi i Kanadi.

Pročitajte još: OPREZ! Nikada dete ne prekidajte NAGLO u toku igrice, može se negativno odraziti NA ZDRAVLJE

Studija je pokazala mnoge alarmantne trendove. Dobro je poznato da su tinejdžeri nervozni, ali studija je pokazala i da su sve nervozniji!

Foto: Piksabej
Tinejdžeri su sve nervozniji, pogotovo devojke.

Današnja deca kako odrastaju imaju sve više mentalnih problema. Oni su, bar, jednom nedeljno nervozni, razdražljivi i pate od nesanice. Zanimljivo je da iako svi misle da su dečaci nervozniji, studija je pokazala da su problemi izraženiji kod devojčica nego kod dečaka.

Na sreću, podaci o mentalnom zdravlju dece veoma se razlikuju od zemlje do zemlje i da veoma važnu ulogu igraju kulturni, politički i ekonomski faktori.

U školu voli da ide tek svaki treći učenik!
Srpska i albanska deca
Suprotno tome, prikupljeni podaci govore da su deca iz Srbije, zajedno sa vršnjacima iz Albanije i Severne Makedonije u samom evropskom vrhu po uverenju da imaju dobru komunikaciju sa roditeljima. Oni majci i ocu mogu da kažu sve što ih muči i  uživaju punu podršku porodice.

Istraživače su najviše iznenadili podaci o tome šta tinejdžeri misle o školi. Iako je škola sve modernija, nastavnici opušteniji i prilagođenija novim tehnologijama, istražiavnje je pokazalo da trećini zemalja adolescenati imaju osećaj da ih školske obaveze pritiskaju. Samim tim, sve je više dece koja kažu da ne vole školu.

Trećina tinejdžera mrzi školu, pogotovo u Srbiji.

Tačnije, prema podacima studije samo 28 odsto dece kaže da voli da ide u školu. U većini zemalja neprijateljstvo prema školi postaje intenzivnije kako su deca starija i uporedo raste i percepcija da ne nailaze na dovoljnu podršku svojih vršnjaka i učitelja.

Kakva je situacija sa srpskim tinejdžerima? Još gora!

Pročitajte još: Mama iz Srbije IZBAČENA IZ VIBER GRUPE nakon što je uputila PORUKU ostalima: Sada dobija PODRŠKU(FOTO)

Deca u Srbiji se po netrpeljivosti dece prema školi nalazi pri vrhu tabele evropskih zemalja. Deca u Srbiji u istraživanju su uglavnom rekla da ne vole školu i da nemaju podršku školskih drugova i nastavnika. Zanimljivio je, međutim, da su deca u Srbiji rekla da, uglavnom, ne doživljavaju školske obaveze kao poseban teret.

Pošaljite Komentar
Komentari objavljeni na portalu Novosti.rs ne odražavaju stav vlasnika i uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja. Svaki prekršaj pravila komentarisanja može rezultirati upozorenjem ili zabranom korišćenja. Administratori i redakcija jedini su ovlašćeni za interpretaciju pravila. - Korisnički nalozi vlasništvo su davaoca usluge i svaka zloupotreba istih je kažnjiva - Korisniku se pristup komentarisanju može onemogućiti i bez prethodnog upozorenja. - Administratori zadržavaju pravo cenzurisanja postova što će biti naznačeno u tim postovima. Strogo su zabranjeni: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne pretnje drugim korisnicima, autorima novinarskog teksta i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, politički ekstremnog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za tekst . Strogo je zabranjeno i lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija Novosti.rs zadržava pravo da ne odobri komentare koji ne poštuju gore navedene uslove.