JOGURT i još devet stvari pomažu protiv alergije, evo i kako
Glavobolja, sekret iz nosa, učestalo kašljanje i kijanje, otežano disanje i hrkanje - sve su simptomi alerigije koje, kada se javljaju u proleće, verovatno izaziva polen. Ruski doktor Genadij Petrovič Malahov nudi jednostavno rešenje.
Cvetanje biljaka podiže raspoloženje kod većine ljudi, ali ne i kod osoba koje imaju pate od polenske alergije. Alergija se javlja kao reakcija imunološkog sistema na polen koji se udiše ili sa kojim se dolazi u neposredan kontakt. Nažalost, alergija može da potraje od marta do oktobra.
Pročitajte još: Ruski naučnici došli do neverovatnog otkrića: Uz pomoć PČELA rešite se reumatskog bola zauvek
Kada se prvi simptomi alergije jave, obično je kasno i vreme je zaterapiju. Ruski doktor Genadij Petrovič Malahov, međutim, preporučuju preventivu prirodnim putem koja se započinje najmanje nedelju dana pre početka sezone alergija. Ova biljna terapija traje sve dok traje i sezona izlaganja alergenima.
Malaahov upozorava da osobe koje su alergične na polen moraju da se jave lekaru čim osete pogoršanje zdravstvenog stanja. Usled pojačanih simptoma alergije, suv kašlj može izazivati gušenje.
Pre nego što se, dakle, dobije terapija treba nabaviti koprivu, crni luk, đumbir, kurkumu i isprobati ruske recepte.
1. Jogurt
Važno je da u frižideru uvek imate jogurt i da njime započnete dan, a najviše ga konzumirajte u periodu kad priroda pupi i cveta. Ovaj napitak jača imunitet, poboljšava metabolizam, ublažava svrab i kijanje.
Dan počnite jogurtom.
U slučaju da niste ljubitelj ovog napitka, dobra zamena su mu kiselo mleko, kao i drugi proizvodi bogati dobrim bakterijama.
2. Mleko, med i đumbir
U čašu toplog mleka treba dodati kašičicu meda i pola kašičice rendanog đumbira. Dobro promešati i piti uveče pred spavanje.
3. Čaj od ginko bilobe i đumbira
Ginko biloba i đumbir pomažu astmatičnim i alergijskim procesima. Ginko je najlakše koristiti kao čaja. Od đumbira se praviti čaj, a uvek se kombinuje sa medom.
4. Kapi koprive
Koren se vadi u jesen, dobro se opere od zemlje i suši na suncu. Recept: za prevenciju se preporučuje od 20 do 30 kapi koprive jednom dnevno (u vodi ili soku). Za lečenje, kao dopuna redovnoj terapiji, isti broj kapi se pije od dva do tri puta na dan.
Kurkuma se pije uveče, a kapi koprive tokom dana.
5. Napitak od kurkume
Pomeša se kašičica kurkume, četvrtina kašičice mlevenog kardamoma, mlevenih semenki korijandera i mlevenog karanfilića i vrlo malo mlevene ljute papričice. Sve se prelije sa dva decilitra ključale vode. Promeša se i ostavi da odstoji pola sata. Dodaju se sok limuna i dve kašičice meda. Pije se uveče, pre spavanja.
6. Crvene paprike i kivi
Vitamin C jača imuni sistem koji deluje kao prirodni antihistaminik. Preporučena doza C vitamina iznosi do dva grama dnevno. U svakodnevnu ishranu treba uvrstiti što više voća i povrća koja sadrže vitamin C, a to su limun, crvene paprike, kivi, dunje, jagode, kupus, spanać, brokoli...
7. Čen belog luka
Beli luk pomaže kod rinitisa koji je obično praćen začepljenim nosem i otežanim disanjem. Jedan čen dnevno tokom nekoliko nedelja ojačaće imunološki sistem.
8. Čaša vina
Kvercetin je prirodni antihistaminik, koji suzbija alergijske reakcije i blokira sintezu. Ima ga u vinu, jabukama, citrusima, crnom luku, zelenom čaju...
9. Inhalacija kamilicom
Kada je polen najaktivniji treba se inhalirati parom. U pola litra vode doda se kašičica sušene kamilice. Za inhalaciju se mogu koristiti i eterična ulja lavande, đumbira, čempresa...
10. Bez dima
Izbegavajte izlaganje duvanskom dimu, jakim parfemima i hemikalijama koje dodatno iritiraju organizam.
Pročitajte još: U carskoj Rusiji važio je za IZUZETAN LEK, a izlečio je Čehova i Tolstoja - sada ga možete spremiti sami kod kuće
LJudi koji pade od polenske alergije imaju nadraženu sluzokožu, a doktor Molohov daje zanimljiv savet: suvi list lovora zapalite u teglu i napustite prostoriju. Vratite se posle desetak minuta kada list izgori i za sobom ostavi miris koji opušta sluzokožu, umiruje stres i glavobolju.