Možete li da zamislite kako će izgledati putovanje 2049. godine? Otvara se PUT SVILE, a Kinezi će imati glavnu ulogu
Oktobra 2049. godine turizam će izgledati potpuno drugačije, jer će Novi put svile prolaziti kroz 65 zemalja. Oni koji se ne nalaze na Novom putu svile - kao da neće ni postojati!
Kineski megaprojekat "novi put svile", koji će kompletno biti završen oktobra 2049. godine, promeniće ceo svet. Kina će imati globalnu ekonomsku moć, jer ruta ide preko cele Azije i Afrike, do samog srca Evrope, pa i preko Amerike!
Pročitaje još: Zbog korone jedno zanimanje preti da NESTANE, a mnogi ljudi u Srbiji se baš njime bave
Pre Novog puta svile podsetimo da su kineski turisti najbrojniji na svetu od kojih prihode ubira najveći broj turističkih radnika širom sveta.
Kineski turisti jedva čekaju da opet putuju.
Virus korona neće zaustaviti kineske turiste i očekivanja su da će ovi putnici odmah posle normalizacije ponovo staviti pasoš u džep. Uz pasoš u džepu imaju i milijarde dolara i evra, ali troše ih "patriotski". Evo i kako.
Dok se ceo svet bavi posledicama korona virusa britanski "Travel mol" podseća da Kina ne prestaje da gradi Novi put svile koji će obuhvatiti 65 zemalja i zauvek će promeniti lice turizma.
Određeni su i gradovi kazina kod Alma Ate i zimski centri.
Nova ruta, koju je Peking pokrenuo zbog trgovine, pokrenuće turiste u potpuno novom pravcu, a ujedno će globalno redefinisati međunarodnu industriju i infrastrukturu. Novi turistčki put ići će kopnom i morem, prolaziće kroz 65 zemalja i koštaće oko hiljadu milijardi dolara.
Kina plaća izgradnju Novog puta svile, a kada ruta zaživi, munjeviti kineski vozovi voziće milione kineskih turista do odredišta, ali će i u Kinu dovoziti evropske i azijske goste. ropi, jer već godinama kineski turisti se smeštaju u hotelima i restoranima u srcu Pariza i Rima čiji su vlasnici - Kinezi. Naravno, Kinezi su vlasnici i kineskih suvenirnica u kojima se prodaju suveniri proizvedeni u - Kini.
Čitav put će biti bescarinska zona.
Novi put svile imaće i nekoliko "gradova-kazina" kakvi su Makao i Las Vegas, a nalaziće se u Kazahstanu kod Alma Ate. U centralnoj Aziji će se nalaziti i zimski centri.
Tačnije, kompletna ruta je osmišljena kao povezani sistem "taks fri" zona.
Dakle, ruta počinje u Kini, a nastavlja kroz Kazahstan i prolazi kroz stotinu istorijskih gradova kakvi su Samarkand, Kabul, Širaz...
Novi put svile proteže se do Afrike i Amerike.
Ruta prolazi i kroz Mongoliju i Rusiju, pored Bajkalskoj jezera. Postoji nekoliko krakova od kojih jedan završava u srcu Evrope, a drugi u Africi i nastavljaju se do Amerike.
Kineski turisti su već krenuli ovim putem, a pre njih su stigli investitori koji otvaraju hotele, restorane, prodavnice, ali i infrastrukturu. Kinezi masovno kupuju i grade železnice, ali i luke.
Putnici će putovati kineskim brzim vozovima i brodovima, spavati u kineskim hotelima...
Najbolji primer je gradnja brze pruge Beograd-Budimpšeta koja će biti gotova 2023. godine, kao i luka u Pireju, koju je kupila kineska kompanija "Kosko".
Pročitajte još: Roboti će zameniti turističke radnike: Konsijež je ostao bez posla, nek se spremi BARMEN (VIDEO)
Iako mnogi optužuju Kinu da Novim putem svile želi ekonomski da potčini svet činjenica je da ovaj megaprojekat donosi razvoj mnogim zemljama kroz izgradnju i zakup na 99 godina.