MILOŠ koristi metodu koja će svima olakšati život: Mnogi idu u bolovima, a vraćaju se ZDRAVI
Metodu je osmislio doktor Hose Palomar, koji je na istraživanju ove terapije radio više od 20 godina. PDTR metoda koristi receptore kao ulaznu tačku za razumevanje, procenu i lečenje svih vrsta disfunkcija, bola i simptoma koji se mogu doživeti.
Hronični bolovi "na promenu vremena" mnogima su postali sastavni deo života, posebno ako su u prošlosti imali traumatske povrede tkiva i mišića, preloma, uganuća ili operacije. Intenzivna mehanička terapija, u okviru funkcionalne neurologije, rešava ove probleme.
Pročitaje još: Provodite BESANE noći? Probajte sa ovih OSAM saveta svetskih stručnjaka
Fizioterapet Miloš Stojković godinama uspešno rešava problem disfunkcionalinh receptora primenom metode P-DTR, odnosno manuelne terapije koja je zasnovana na neurologiji, neurofiziologiji, biomehanici i anatomiji.
Terapija je izuzetno jednostavna i bezbolna.
Možda zvuči komplikovano, ali ova terapija je zapravo vrlo jednostavna, a Miloš Stojković kaže:
- Metoda P-DTR uključuje postepeno uklanjanje disfunkcija iz nervnog sistema, a ceo proces je prilagođen individualno svakom pacijentu - objašnjava Stojković.
Akcenat terapije je na neurološko-refleksnom sistemu koji se efikasno bavi različitim problemima: mišićno-koštanim, hormonalnim, emocionalnim, čak i tegobama u želucu. Terapija je neinvazivna i bezbolna.
- Rezultat je povlačenje bola i svih nelagoda - objašnjava Stojković.
Pročitajte još: Probajte vežbe PET Tibetanaca: Rade ih mnoge SLAVNE ličnosti, a uspešni ljudi širom sveta iz nazivaju ČUDOM
Cilj ove terapije je, navodi naš sagovornik, brisanje pogrešnih protoka informacija od povrede do mozga. Na fiziološkom nivou potrebno je ručno obaviti stimulaciju receptora.
Odlična je za bol i ograničene pokrete.
- Terapija se primenjuje kod bolova u mišićima, ograničenim pokretima ili bola koji sprečava kretanje - ističe Miloš.
Metoda rešava utrnulost, osećaj peckanja u udovima, glavobolju, vrtoglavicu, zujanje u ušima, urogenitalne poremećaje, preosetljivost na svetlost i zvuke. Veliku primenu ima u procesu rehabilitacije kod sportskih povreda, problema sa težinom i intolerancije na hranu.
Pročitaje još: Ako imate problem sa zubima, svakog jutra, 20 minuta mućkajte u ustima ulje i videćete neverovatnu promenu
Broj terapija zavisi od toga da li je povreda akutna ili hronična, najčešće je dovoljno dve do pet terapija dva puta nedeljno.